Mūsu mērķi:
- veidot resursu ar informāciju par uzņēmējdarbības veidiem Latvijā un to atšķirībām.
- dot padomus grāmatvedības organizēšanai, to kārtojot patstāvīgi.
- sniegt padomus nodokļu apmaksas optimizēšanai.
- izskatīt ar uzņēmējdarbību saistītos likumus vienkāršā un ikvienam saprotamā veidā.
- dot iespēju prezentēt savus pakalpojumus un preces.
-
Tag Archives: Pašnodarbinātais
Ar ko jārēķinās kļūstot par pašnodarbināto personu
Kļūstot par pašnodarbināto, Tu iegūsti lielāku rīcības neatkarību un lielāku iespējamo samaksu par padarīto darbu. Tas ir vilinoši, tomēr tev ir jārēķinās, ka tādejādi arī no daudz kā atsakies. Kļūstot no darba ņēmēja par pašnodarbināto, Tu uzņemies visu atbildību uz sevi.
Lasīt tālāk…
Pašnodarbinātā laulātais
Nereti rodas situācija, kad pašnodarbinātā saimnieciskajā darbībā iesaistās arī viņa laulātā dzīvesbiedre. Tieši tāpat ir iespējama arī pretēja situācija, kad pašnodarbinātā ir sieva, bet vīrs iesaistās viņas saimnieciskajā darbībā. Svarīgi ir parūpēties, lai arī pašnodarbinātā laulātajam, kurš nestrādā citu darbu, būtu sociālās garantijas arī šķiršanās, partnera bankrota vai, vēl sliktāk, nāves gadījumā. Šīs ir situācijas, no kurām visi centīsies izvairīties, toties pilnīgi pretēji ir gadījumā ar ģimenes pieaugumu.
Lasīt tālāk…
Ar ko atšķiras IK no pašnodarbinātā?
Galvenās atšķirības starp individuālo komersantu (IK) un vienkārši pašnodarbināto ir tāda, ka IK ir ierakstīts arī Komercreģistrā, tātad ir reģistrēta attiecīga firma (nosaukums) un reģistrācijas nr. No tā izriet, ka IK atšķirībā no pašnodarbinātā var nodarbināt vairāk kā 5 darbiniekus …
Lasīt tālāk…
Ziņojums par pašnodarbinātā valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (VSAOI)
Ar šo atskaiti pašnodarbinātais paziņo par aprēķinātajiem ienākumiem, no kuriem maksā obligāto sociālo iemaksu (VSAOI) un, attiecīgi, pārskaitītajām summām. To iesniedz reizi ceturksnī, formā aizpildot divus laukus par katru no trim ceturkšņa mēnešiem.
Lasīt tālāk…
Ar ko atšķiras nodokļu nomaksa SIA un pašnodarbinātajam?
Pirms nauda nonāk līdz cilvēkam SIA jānomaksā: uzņēmuma ienākuma nodoklis; darba devēja obligātās sociālās iemaksas (VSAOI); riska nodeva; darba ņēmēja VSAOI; iedzīvotāja ienākuma nodoklis (IIN); Pašnodarbinātajam pamatā ir jāmaksā tikai divi nodokļi: VSAOI; gada beigās IIN;
10 iemesli, lai reģistrētos par pašnodarbināto
- Iespēja legalizēt savus ieņēmumus no saimnieciskās darbības.
- Sociālās garantijas, kā algotam darbiniekam.
Lasīt tālāk…
Mikrouzņēmums (MU) un MikroUzņēmuma Nodoklis (MUN)
Ar šodienu – 2010. gada 1. septembri stājas spēkā mikrouzņēmuma nodokļa likums, kas nosaka mikrouzņēmuma statusu un mikrouzņēmum nodokli. Šī ir jauna iespēja mazajiem uzņēmumiem un pašnodarbinātajiem. MUN iekļauj sevi uzreiz četrus nodokļus: uzņēmējdarbības riska valsts nodevu, valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu, iedzīvotāju ienākuma nodokli, uzņēmumu ienākuma nodokli. Tā atvieglojot nodokļu slogu un grāmatvedības kārtošanu.
Lasīt tālāk…
Kategorija Aktuālais, Mikro uzņēmuma nodoklis
Iezīmes Komersants, mikrouzņēmums, MUN, nodoklis, Pašnodarbinātais
Bez komentāriem
Kas ir IK – Individuālais Komersants?
Individuālais Komersants, jeb IK ir fiziska persona, kas nodarbojas ar saimniecisko darbību un ierakstīts komercreģistrā (uzņēmumu reģistrā). Individuālais komersants pilnībā atbild ar visu savu mantu.
Kādā gadījumā ar nodarbināto personu slēdz uzņēmuma līgumu?
Saskaņā Ar Civillikumu Uzņēmuma līgumu slēdz gadījumā ja: “ar uzņēmuma līgumu viena puse uzņemas izpildīt otrai par zināmu atlīdzību ar saviem darba rīkiem un ierīcēm kādu pasūtījumu, izgatavot kādu lietu vai izvest galā kādu pasākumu” t.i. veic kādu līgumdarbu.
Ar ko atšķiras pašnodarbinātā algošana no parasta darba ņēmēja algošanas?
Lai nodarbinātu pašnodarbināto ir jāslēdz “Uzņēmuma līgums”, pretēji “Darba līgumam”, kuru paraksta darba devējs un darba ņēmējs. Uzņēmuma līguma gadījumā, nolīgtais pats veic savu nodokļu apmaksu. Tas nozīmē, ka viņam ir jābūt reģistrētam VID kā nodokļu maksātājam.