Mūsu mērķi:
- veidot resursu ar informāciju par uzņēmējdarbības veidiem Latvijā un to atšķirībām.
- dot padomus grāmatvedības organizēšanai, to kārtojot patstāvīgi.
- sniegt padomus nodokļu apmaksas optimizēšanai.
- izskatīt ar uzņēmējdarbību saistītos likumus vienkāršā un ikvienam saprotamā veidā.
- dot iespēju prezentēt savus pakalpojumus un preces.
-
Tag Archives: VSAOI
Kādas atskaites jāsniedz pašnodarbinātajai personai?
Reizi ceturksnī VID jāiesniedz „Ziņojums par pašnodarbinātā valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām”. Reizi gadā jāiesniedz gada ienākumu deklarācija (D) ar vismaz D3 pielikumu „Ienākumi no saimnieciskās darbības”.
Autoratlīdzība (honorārs)
Autoratlīdzība, jeb honorārs ir maksa, ko autors saņem par savu radošo darbu neatkarīgi no izpausmes formas literatūrā, zinātnē vai kādā no mākslas jomām. Neiedziļinoties likuma izpratnē par terminu autors, šī raksta ietvaros runa ir par personu, kas tā vai citādi ir līdzdarbojusies radīšanā un tagad ir tiesīga saņemt autoratlīdzību.
Lasīt tālāk…
Pašnodarbinātā laulātais
Nereti rodas situācija, kad pašnodarbinātā saimnieciskajā darbībā iesaistās arī viņa laulātā dzīvesbiedre. Tieši tāpat ir iespējama arī pretēja situācija, kad pašnodarbinātā ir sieva, bet vīrs iesaistās viņas saimnieciskajā darbībā. Svarīgi ir parūpēties, lai arī pašnodarbinātā laulātajam, kurš nestrādā citu darbu, būtu sociālās garantijas arī šķiršanās, partnera bankrota vai, vēl sliktāk, nāves gadījumā. Šīs ir situācijas, no kurām visi centīsies izvairīties, toties pilnīgi pretēji ir gadījumā ar ģimenes pieaugumu.
Lasīt tālāk…
Ziņojums par pašnodarbinātā valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (VSAOI)
Ar šo atskaiti pašnodarbinātais paziņo par aprēķinātajiem ienākumiem, no kuriem maksā obligāto sociālo iemaksu (VSAOI) un, attiecīgi, pārskaitītajām summām. To iesniedz reizi ceturksnī, formā aizpildot divus laukus par katru no trim ceturkšņa mēnešiem.
Lasīt tālāk…
Ar ko atšķiras nodokļu nomaksa SIA un pašnodarbinātajam?
Pirms nauda nonāk līdz cilvēkam SIA jānomaksā: uzņēmuma ienākuma nodoklis; darba devēja obligātās sociālās iemaksas (VSAOI); riska nodeva; darba ņēmēja VSAOI; iedzīvotāja ienākuma nodoklis (IIN); Pašnodarbinātajam pamatā ir jāmaksā tikai divi nodokļi: VSAOI; gada beigās IIN;
Kādi nodokļi jāmaksā pašnodarbinātajam?
VSAOI, jeb sociālais nodoklis. Kādos gadījumos un cik ir jāmaksā var izlasīt rakstā „10 iemesli, lai reģistrētos par pašnodarbināto.” Reizi gadā ir jāmaksā iedzīvotāja ienākuma nodoklis, 26% no peļņas: ienākumi – izdevumi – attaisnotie izdevumi + ar saimniecisko darbību nesaistītie …
Lasīt tālāk…
Vienkāršs piemērs darba ņēmēja algas aprēķinam, jeb cik no summas uz papīra (bruto) Tu saņemsi uz rokas (neto)
Noslēdzot darba līgumu vai runājot par algu ar darba devēju parasti tiek minēta alga uz papīra, jeb bruto. Kā uzzināt cik tad īsti saņemsi uz rokas, jeb neto algu? Principā aprēķins nav sarežģīts, taču nezinātājs var nojukt, tāpēc izskaidrošu uz vienkārša piemēra ar apaļu summu.
Lasīt tālāk…
10 iemesli, lai reģistrētos par pašnodarbināto
- Iespēja legalizēt savus ieņēmumus no saimnieciskās darbības.
- Sociālās garantijas, kā algotam darbiniekam.
Lasīt tālāk…
Patentmaksa, jeb „mēnešbiļete” pašnodarbinātajam
No 2010.gada 1.janvāra, atsevišķās nozarēs saimniecisko darbību veicoša, fiziska persona varēs izvēlēties IIN un SOC nodokļa vietā veikt vienu avansa maksājumu – patentmaksu.